Lektoři

Zuzana Klingrová

Zuzka je spolumajitelka jógového studia v Praze a programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina. Studovala ATVS Palestra, Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Hindu University v USA, na které získala titul Bachelor of Academic in sport sciencies, Ayurveda Yoga specialist, Ayurveda consultant. Je držitelkou dalších sportovních licencí a osvědčení z různých sportovních odvětví. Věnovala se studiu mnoha stylů jógy. Je autorkou 4 knih o józe a ajurvédě. Své znalosti předává také na platformě Club jóga po celý rok.

Věří, že skrze jógu poznáváme nejen sami sebe - Om namo narayanaya.

JÓGA, ÁJURVÉDA A LYMFATICKÝ SYSTÉM

velký sál 9:00 - 10:15

Během společného povídání a praxe se dozvíte více o lymfatickém systému z pohledu ájurvédy a jógy. Budeme se věnovat pránájámě, ásanám, krijím i stimulaci Marma bodů pro podporu činnosti lymfatického systému.

Pokud máte, přineste si blok a deku na společnou praxi.

www.zuzanaklingrova.cz

Markéta Faustová

Markéta učí jógu už dvanáct let. Je certifikovanou lektorkou Prana Flow Jógy, zároveň se však věnuje i jiným jógovým i nejógovým inspiracím - tantrajóga, fasciální jóga, autentický pohyb, dotek, tanec, dech. Miluje hudbu. Zpívá, skládá hudbu, vede soulsinging circles pod jménem MAAR a ženské rituály a kakaové ceremonie. V jejích lekcích se protáhnete, uvolníte a ulehčíte mysli. Zároveň se ve vašem těle krom energie rozmístí klid a mír. Její styl je velmi fluidní, velmi specifický a každá její lekce je MAGIC.

Založila server s lekcemi jógy on-line www.moje-joga.cz na podporu každodenní jógové praxe.

ANO ŽIVOTE!

s živou hudbou Artema Pozdniakova a Veroniky Pozniak

velký sál 10:30 - 11:45

Hravá, veselá flow jógová lekce. Zážitek z těla v pohybu, z dechu v jeho autenticitě i expresi. Nové inspirativní přechody i netradiční jógové pozice a radost z překonaných limitů. Dopřeješ si skvělou energii na nastartování božího dne na festivalu. Živá hudba nám pomůže prožít vše intenzivněji. Tohle bude lekce jógy se zprávou, že život nás baví a chceme ho žít v jeho největší plnosti.  

Sylvi Dundáčková

Sylvi je lektorka jógy a fyzioterapeutka. Věnuje se individuálním jógovým lekcím, vede skupinové lekce a fyzio workshopy v jógových studiích v Praze.

V rámci svého přístupu využívá inovativní a účinný přístup k prevenci a terapii, dále propojuje jógu a fyzioterapii. Sylvi má dlouholeté zkušenosti s jógou pro lidi s pohybovým omezením. 

FYZIO TOUCH & FLOW

malý sál 13:15 - 14:30

Přijměte pozvání na lekci jógy, při které se zaměříme na dobré nastavení v jednotlivých jógových pozicích očima fyzioterapeutky. Vyzkoušíme si, jaký vliv má na provedení pozic optimální a neutrální nastavení jednotlivých kloubů, pánve, hrudníku, hlavy a páteře.

Důkladně projdeme vždy jednu pozici ze skupin předklonů, záklonů, rotačních, balančních a převrácených pozic. Dohromady vytvoříme ucelený balíček, ze kterého bude možné čerpat i pro další jógové pozice.

Prožijeme, že není jedna univerzální a správně nastavená pozice pro všechny, ale že každý hledáme a usazujeme to své provedení. A to díky vnímání a vnitřnímu zážitku.

Alice Mičunek

Alice je jógínka, manželka a máma. Jóga je v jejím životě už 9 let a vděčí jí za mnohé. Co sama napsala: " Rozhodně to pro mě není jen praxe na podložce, ale jóga se stala součástí mého každodenního života. Hledám radosti v maličkostech. Hraju si s myšlenkami. Sleduju souvislosti. Ladím svůj život k souladu.

V jógové praxi pečuji o ženy pomocí Cyklické jógy, vedu těhotné ženy ke ztišení, provádím ženy předporodními rituály.

Ke své jógové a meditační cestě jsem se dostala skrze pobyty v ašrámu v Indii a meditace v Nepálu, Bali a na Novém Zélandu."

Miluje byliny, napářku, minimalismus a ruce od hlíny.

JÓGOVÁ SEBEPÉČE

malý sál 14:45 - 16:15

Jak se vyrovnat s rychle plynoucím světem a stresem okolo nás? Jak si najít prostor pro svou praxi (i v mateřství). Jak o sebe pečovat pomocí jógové praxe?

Prožijte laskavou hatha jógovou praxi plnou praktických "jednohubek", které můžete uplatnit i mimo podložku. Vědomý kvalitní dech, práce se sankalpou a hluboká relaxace jóga nidra vám pomohou stoupnout si do svého středu. Užijte si jemné plynutí s respektem ke svému tělu a jeho příběhu.

www.alicemicunek.cz

Radoslav Panajotov

Radoslav absolvoval kurz jógy 500 hodin v 2013 v Indii. Od té doby vede pravidelné lekce ve studio Lotus Centrum v Břeclavi. Pořádal přednášky na téma pránájáma, která je mu z jógové filozofie nejbližší. Svoji jógovou cestu vnímá jako "karmajógu".

DECH V ÁSANĚ

malý sál 9:00 - 10:15

Lekce intenzivně propojující ásany s dechem, kdy vědomou prací s opakujícím se celým dechovým cyklem dokážeme aktivovat každou mitochondrii, buňku, sval, a orgán v těle. A výsledek? Klidná mysl, propocené tričko a úsměv na tváři při závěrečné meditaci.

www.lotuscentrum.cz

Šárka Majdová

Šárka je absolventkou lékařské fakulty a již více než 25 let lektorkou celé škály cvičebních forem od jógy, tance, pilates, body and mind a zdravotních forem cvičení a také tanečnicí latinskoamerických i standartních tanců. V Brně provozuje pohybové studio (Majda Agency), školí budoucí instruktory jógy a pořádá energií nabité cvičební pobyty v Česku i u moře v daleké exotice.

Přáním Šárky je vykouzlit úsměv na tváři a radost v srdci každého, kdo si přijde zacvičit.

LET DRAKA

velký sál 13:15 - 14:30

Jemná průprava nás připraví na dynamickou a energizující sekvenci LET DRAKA, která zahřeje naše tělo, aktivuje naši vnitřní sílu a posílí naši představivost. Pokusíme se stát nespoutaným drakem, který letí v rytmu dechu ladně a vědomě vstříc svému osudu, otevírá beze strachu své srdce a nebojí se vyjádřit vlastní pocty. Jangovou sestavu doplníme jinovými ásanami a zakončíme tělesnou i mentální relaxací prostřednictvím meditace.

www.majda-agency.cz

Kristýna Vodičková a Lenka Kovářová

GONG A SOP

velký sál 16:30 - 17:30

Zveme Vás ponořit se s vibracemi gongu a energiemi SOP (symfonie možností) do prostorů a míst, ve kterých můžete navázat úplně jiný vztah se svým tělem a svou bytostí. Vibrace gongu je velmi silná a léčivá a vtáhne vás do meditativního stavu. Dochází k hlubokému uvolnění, kdy energie může volně proudit do všech částí těla. Energie SOP Vám umožní mít přístup k tomu, co je pro Vás a Vaše tělo to pravé. Sezení symfonie jsou založena na nástrojích Access consciousness. Po dobu zvukového a energetického opečování účastníci leží nebo sedí na karimatkách. Popřípadě mohou mít deky, polštářky pro větší pohodlí.  

www.zavodickou.cz