DOBROčinný bazárek

Milé jogínky a jogíni!

Letos pro vás máme novou příležitost, jak vyživit pozitivní energií nejen své tělo, ale i duši. Poohlédněte se u sebe doma po vašich jóga parťácích, kteří už vám neslouží a přineste je s sebou na akci. Ať mohou začít dělat radost někomu jinému.

Spojila jsem se s holkami na DOBROčinnost vzatými (ano, je to facebook.com/naranahustopece) a uspořádaly jsme pro vás DOBROčinný bazárek. Přinést můžete například láhve na pití, jógamatky, legíny, tílka/trička, knížky o zdravém životním stylu, batůžky, malé cvičební pomůcky jako třeba overbally, jóga bloky a míčky na masáž, dál olejíčky, éterické oleje, aromalampy, shakery, zdravé kuchařky a určitě vás napadne ještě spousta dalších věcí. Holky z Narany přinesou něco i ze svého dobročinného obchůdku všechno hezky vystaví spolu s věcmi od vás a připraví pokladničku na DOBROčinný příspěvek.

Jelikož jednou z mnoha témat, která se Narany týkají je i pěstounská péče, daly mi holky tip na Koníkovský sklad pro pěstouny a matky v nouzi v Brně, který aktuálně potřebuje naši pomoc. Ráda bych výtěžek z bazárku věnovala právě tam.

Své nePOTŘEBNÉ věci můžete přinést v den konání akce, 13. dubna, a před začátkem je dát holkám z Narany (najdete je podle banneru) a ony se už o vše postarají.

Pokud máte novoroční generální úklid už za sebou a své nePOTŘEBNÉ věci jste už věnovali jinam (nebo jste je už zanesli do dobročinného obchůdku Narana), i tak si můžete zlepšit svou karmu - přece NÁKUPEM na DOBROčinném bazárku.

Věci, které se neprodají mohou holky nabídnout ve svém dobročinném obchůdku. Jeho výtěžek vždy věnují na nějakou DOBROU věc. Naposled podpořili děti z Hustopečska na Patronu dětí nebo třeba sociálně terapeutické centrum Radost v Hustopečích.

Věřím, že se vám tato příležitost bude líbit a využijete ji. Čím více lidí něco přinese, tím větší šance je, že si tam také něco vyberete a tím větší DOBRO můžeme společně konat.

SPOLU DOKÁŽEME COKOLI!

Těšíme se na vás!

VÍCE O NARANĚ:

Co spojuje respektující rodičovství a partnerství s přírodní udržitelnou domácností? A co společného mají kváskový chleba a domácí ocet s pracovními jazykovými dovednostmi nebo eko kosmetikou? V našem případě je odpovědí Narana z.s. Tato nezisková organizace roste z nadšení pro neformální vzdělávání a plnohodnotné vztahy, domov a komunitu.

Nabízíme interaktivní kurzy, setkání a workshopy zaměřené na témata týkající se zero waste životního stylu, empatické komunikace, přírodních postupů v domácím i pracovním prostředí, vzdělávání zážitkovou formou a další.

Našim cílem je podpořit v Hustopečích a okolí povědomí o využití jednoduše dostupných zdrojů, které nezatíží rozpočet ani životní prostředí, a podněcovat tak soběstačnost a kreativitu v místních domácnostech. Zároveň chceme poukazovat na různé komunikační nástroje, které jsou nápomocné pro udržování zdravých vztahů v rodinách.

Jsme zapálené pro sdílení zkušeností a svépomocné aktivity v rámci komunit. Proto taky rozjíždíme první dobročinný obchůdek v Hustopečích, který má podpořit činnost Sociálně terapeutického centra Radost Hustopeče. Součástí obchůdku je i sklad pro pěstouny a také výdejna farmářských dobrot ze Scuku.